30 червня 2016, Київ 16:52

  Усі Новини / Новини | Суспільство

  Помер Курт Левін, врятований митрополитом Андреєм Шептицьким

  Курт Левін
  Курт Левін
  Увечері 17 червня у лікарні в Нью-Йорку у 89-річному віці помер син львівського равина Курт Левін. У роки німецької окупації митрополит Андрей Шептицький врятував від нацистів Курта Левіна і його брата Натана. Із вдячності Курт Левін усе своє життя присвятив справі беатифікації митрополита Андрея.

  Курт Левін двічі свідчив у справі митрополита Шептицького. У 1959 році завдяки його свідченню справу беатифікації було поновлено.

  «Я робив те, що хотів, я знав, що цей мій обов’язок. Я приїхав до Рима і подав своє свідчення як доказ того, що мене і брата врятував митрополит Андрей. Тоді у Римі не були зацікавлені у процесі беатифікації митрополита, адже не розуміли українсько-польських відносин. Я на власному прикладі довів праведність життя митрополита, і Папа Іван XXIII відновив процес беатифікації. Для мене митрополит святий, вірю, що процес беатифікації завершиться невдовзі», – сказав Курт Левін в інтерв’ю Радіо Свобода у 2008 році.

  Курт Левін народився у 1925 році в Польщі. Його батько – Єзекиїл був равином у польському місті Катовіце. У 30-х роках він із родиною переселився до Львова. Мати Курта Левіна померла, батько одружився вдруге, і Рахиль замінила йому маму. Львівський равин заприятелював із митрополитом УГКЦ Андреєм Шептицьким.

  Коли почалася Друга світова війна, митрополит Шептицький запропонував львівському равину і його родині захист, але той відмовився, мовляв, равин має бути разом зі своєю громадою. Єзекиїла застрелили на очах у сина Курта. Рахиль залишилася з трьома синами. Вона і старший син загинули у гетто.

  Курт Левін описав своє життя і спогади про братів Шептицьких у книзі «Мандрівка крізь ілюзії», яка перекладена українською мовою. Стараннями Курта Левіна у музеї жертв Голокосту у Вашингтоні створений окремий відділ, присвячений постаті митрополита Шептицького. 

  Курт Левін разом з іншими євреями з 1981 року домагався від меморіалу жертвам Голокосту «Яд Вашем» в Ізраїлі присвоєння митрополитові Андрею Шептицькому звання «Праведника народів світу», яким удостоєний брат митрополита Климентій Шептицький. Однак наголошував, що у цьому питанні домінує не справедливість, а політика.

  Найбільшою мрією Курта Левіна було проголошення митрополита Андрея Шептицького новомучеником і святим.

  Більше про Курта Левіна читайте за цим посиланням.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак на майдані Незалежності під час прощання із загиблими бійцями «Правого сектору». 14 червня 2016 року

  Загибель воїна-співака. Він приїхав із Франції, щоб захищати Україну

  «Голос Василя Сліпака, його «Слава Україні!»… Він вже був легендою, бо не кожен оперний співак може поїхати на фронт» 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  Вселенський патріарх Варфоломій (посередині) та лідери світових православних церков на Всеправославному соборі. Іракліон, 20 червня 2016 року

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 30 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 30 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ