30 травня 2016, Київ 09:48

  УСІ НОВИНИ / Суспільство

  Помер Курт Левін, врятований митрополитом Андреєм Шептицьким

  Курт Левін
  Курт Левін
  Увечері 17 червня у лікарні в Нью-Йорку у 89-річному віці помер син львівського равина Курт Левін. У роки німецької окупації митрополит Андрей Шептицький врятував від нацистів Курта Левіна і його брата Натана. Із вдячності Курт Левін усе своє життя присвятив справі беатифікації митрополита Андрея.

  Курт Левін двічі свідчив у справі митрополита Шептицького. У 1959 році завдяки його свідченню справу беатифікації було поновлено.

  «Я робив те, що хотів, я знав, що цей мій обов’язок. Я приїхав до Рима і подав своє свідчення як доказ того, що мене і брата врятував митрополит Андрей. Тоді у Римі не були зацікавлені у процесі беатифікації митрополита, адже не розуміли українсько-польських відносин. Я на власному прикладі довів праведність життя митрополита, і Папа Іван XXIII відновив процес беатифікації. Для мене митрополит святий, вірю, що процес беатифікації завершиться невдовзі», – сказав Курт Левін в інтерв’ю Радіо Свобода у 2008 році.

  Курт Левін народився у 1925 році в Польщі. Його батько – Єзекиїл був равином у польському місті Катовіце. У 30-х роках він із родиною переселився до Львова. Мати Курта Левіна померла, батько одружився вдруге, і Рахиль замінила йому маму. Львівський равин заприятелював із митрополитом УГКЦ Андреєм Шептицьким.

  Коли почалася Друга світова війна, митрополит Шептицький запропонував львівському равину і його родині захист, але той відмовився, мовляв, равин має бути разом зі своєю громадою. Єзекиїла застрелили на очах у сина Курта. Рахиль залишилася з трьома синами. Вона і старший син загинули у гетто.

  Курт Левін описав своє життя і спогади про братів Шептицьких у книзі «Мандрівка крізь ілюзії», яка перекладена українською мовою. Стараннями Курта Левіна у музеї жертв Голокосту у Вашингтоні створений окремий відділ, присвячений постаті митрополита Шептицького. 

  Курт Левін разом з іншими євреями з 1981 року домагався від меморіалу жертвам Голокосту «Яд Вашем» в Ізраїлі присвоєння митрополитові Андрею Шептицькому звання «Праведника народів світу», яким удостоєний брат митрополита Климентій Шептицький. Однак наголошував, що у цьому питанні домінує не справедливість, а політика.

  Найбільшою мрією Курта Левіна було проголошення митрополита Андрея Шептицького новомучеником і святим.

  Більше про Курта Левіна читайте за цим посиланням.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Крим.Реалії» | Велика гра скінчилася. М'яч на боці України  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ